Jak to działa?

perm_identity

Problem samotności

Skąd się bierze samotność

Samotność to pojęcie powszechnie znane i kojarzone raczej pejoratywnie, w momencie gdy odczuwamy brak drugiej osoby i pustkę, kiedy nie mamy z kim dzielić swojego czasu i rytmu dnia codziennego. Tak naprawdę możemy ją poczuć w każdym wieku i momencie swojego życia. Przyczyn może być wiele, na przykład brak partnera życiowego, utrata kogoś bliskiego, przeprowadzka do innego miasta, gdzie nie znamy ludzi i miejsc, do których moglibyśmy się udać. Czy po prostu moment, w którym nasi znajomi zaczynają inaczej układać sobie swoje życie i nagle nie mają już tak wiele czasu, aby wyjść na wspólną kawę czy imprezę.

Jak to możliwe, że obecnie mówi się, że mamy tak łatwą i szybką możliwość poznawania ludzi, a uczucie to rozprzestrzenia się na tak szeroką skalę?

Czynniki powodujące samotność

Czynniki, które według nas są jednymi z najważniejszych to nasze ograniczenia czasowe, a także ułuda jaką wytworzyły media społecznościowe. Obecnie wiele razy słyszy się o przypadkach, w których osoby mające wirtualnie wielu znajomych, w momencie gdy potrzebują konkretnej pomocy lub też chcą spędzić ciekawie wolny weekend, nagle otwierają oczy ze zdumieniem, ponieważ nie mają nikogo, kto znalazłby dla nich czas. Być może nawet sam czytając ten tekst przypominasz sobie taką sytuację? Człowiek w takich momentach tęskni za tym, aby mieć u swego boku chociażby jedną bliską osobę, taką dla której chwile spędzone z nami będą priorytetem.

Tempo współczesnego życia, godziny spędzone w pracy, czy na realizowaniu swoich pasji i marzeń, sprawiają, że nasz czas staje się bardzo ograniczony i czasami ciężko jest nam znaleźć nawet jeden dzień w tygodniu, aby wyjść z domu i dać sobie szansę nawiązania nowych relacji. Pamiętajmy zatem o tym, aby nie dać się oszukać, gdyż to nie statystyki internetowe, lecz realne znajomości są prawdziwe. Dbanie o najbliższą osobę, o ludzi z którymi chcesz przebywać i wspólnie spędzone chwile są najważniejsze i tworzą wspomnienia, których nie zabierze nam nikt do końca życia.

sentiment_satisfied_alt

Ciekawe ogłoszenie

Poznaj siebie i swoje oczekiwania

Jeżeli już podjąłeś/aś słuszną decyzję, że nie ma sensu dłużej zwlekać, tylko z odwagą i nadzieją zacząć swoje poszukiwania, warto również przez chwilę zastanowić się nad tym jakim jesteś typem osoby. W przeszukiwanych zasobach Internetu bardzo często można znaleźć wypowiedzi, w których pojawia się zarzut, iż osoby korzystające z portali randkowych mimo zamieszczonego profilu czy ogłoszenia, nie do końca wiedzą czego i kogo szukają, co powoduje zniechęcenie i negatywny odbiór naszej osoby przez innych. Należałoby zatem najpierw uczciwie odpowiedzieć sobie na pytanie - jak siebie określamy i czego tak naprawdę potrzebujemy? A następnie, jakie cechy chcielibyśmy ujrzeć u osoby, której poszukujemy.

Jaki jest Twój charakter i temperament?

Oczywiście nie musisz nagle posiadać wiedzy psychologicznej na temat różnych typów osobowości (jeśli jednak jesteś zainteresowany tym tematem to według Hipokratesa można wyróżnić ogółem cztery: sangwinik, choleryk, melancholik, flegmatyk) czy wypełniać niekiedy naprawdę czasochłonnych testów, które pomagają ocenić jakim z nich najprawdopodobniej jesteś. Lecz jeśli zastanowisz się na chwilę nad tym co sprawia Ci przyjemność i kiedy czujesz, że robisz coś w całkowitej zgodzie ze sobą, to na pewno będziesz w stanie określić czy preferujesz spokojny tryb życia lub wręcz przeciwnie pragniesz spędzać czas bardzo aktywnie. Czy jesteś osobą odważną i zdecydowaną, czy raczej wycofaną, cichą i nieśmiałą. Czy uwielbiasz przebywać wśród ludzi i w miejscach, w których wciąż coś się dzieje, czy może raczej cenisz zacisze domowe i rutynę. Ta podstawowa analiza i charakterystyka siebie pomoże Ci, aby zaprezentować się przed osobą, która chce Cię poznać. Wskazane jest zatem, aby zamieścić w treści ogłoszenia parę słów na ten temat, aby odbiorca wiedział czy jest to zgodne z jego preferencjami.

Przedstaw jasno swój cel

Bardzo ważną kwestią jest też określenie czy masz jakieś konkretne plany na przyszłość, które chciałbyś zrealizować? Czy po prostu jesteś otwarty na nową znajomość i to co przyniesie? Czy szukasz poczucia bezpieczeństwa i partnera do założenia rodziny, a może towarzysza przygód lub luźnej relacji? Może się zdarzyć też tak, że uznasz, iż w zasadzie chcesz tylko porozmawiać z drugą osobą i to Ci w zupełności wystarczy na ten moment. Oczywiście każde podejście jest w porządku, o ile jasno zakomunikujesz to innym. Nasz formularz pomaga uniknąć takich niedomówień, ponieważ już na samym początku musisz jasno określić typ ogłoszenia jaki Cię interesuje, a tym samym czytająca je później osoba wie czy Wasze potrzeby i poszukiwania się pokrywają.

Wspomnij o zainteresowaniach

Większość ludzi ma w swoim życiu coś takiego czemu poświęca czas z całym sercem i radością. Mogą to być najprostsze rzeczy sprawiające, że nasz dzień staje się lepszy lub marzenia, które chcemy kiedyś zrealizować. Podziel się swoją pasją z innymi! Nawet jeśli wydaje Ci się, że to tak błaha rzecz, iż nie ma sensu się nią chwalić publicznie. Nigdy nie wiesz co zainteresuje poszukującego! Być może okaże się, że Twoja druga połówka chciałaby z Tobą tak właśnie spędzać czas.

Relacje z ludźmi i doświadczenia są kluczowe

Warto także wspomnieć o tym, że czasem zdarza się, iż oceniamy siebie w pewien sposób, który wydaje nam się słuszny, a później okazuje się, że dzięki partnerowi odkrywamy w sobie cechy lub przyzwyczajenia, o których istnieniu w ogóle nie zdawaliśmy sobie sprawy. Możemy zacząć interesować się jakimś nowym hobby, które realizuje właśnie poznana osoba. Jedynym jednak sposobem, aby stać się tego świadomym i poznawać siebie coraz lepiej, jest przebywanie z drugim człowiekiem i zmierzenie się z codziennością, która pełna jest sytuacji i zdarzeń weryfikujących nas samych. Poznanie nowej osoby to zatem nie tylko szansa na spędzenie miło czasu, ale również na to, aby się czegoś nauczyć!

security

Zasady bezpieczeństwa

Preferuj spotkania osobiste
 • Jeśli masz tylko taką możliwość to spotkaj się z oferentem osobiście.
 • Na miejsce spotkania wybierz jakieś bezpieczne, publiczne miejsce.
Nie wysyłaj pieniędzy nieznajomym
 • Nigdy nie płać za coś z góry, tylko dlatego, że Cię o to poprosi.
 • Nie wysyłaj pieniędzy na ślepo osobom, których nie znasz.
 • A szczególnie już, gdy dana oferta budzi Twoje wątpliwości.
Uważaj gdzie, komu i jakie dane podajesz
 • W internecie roi się od różnego rodzaju naciągaczy i wyłudzaczy.
 • Choć staramy się przeciwdziałać, to nie zawsze się to udaje.
 • Chroń więc swoje dane osobowe, szczególnie dane tzw. sensytywne.
Zgłoś podejrzaną ofertę
 • Twoim zdaniem oferta wygląda na podejrzaną lub niewiarygodną?
 • Zgłoś nam to przez zakładkę naruszenia regulaminu w danej ofercie!
 • W ten sposób ostrzeżesz inne osoby przed czyhającym zagrożeniem.
question_answer

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Co trzeba zrobić, żeby coś opublikować na tym portalu?

Wystarczy tylko poprawnie wypełnić bezpłatny formularz o wszystkie wymagane pola. Następnie potwierdzić otrzymanego maila i gotowe, zamieszczanie ogłoszeń na portalu jest darmowe. W zależności od wybranej opcji publikacja zostanie opublikowana zgodnie z wybranymi ustawieniami. Płaci się jedynie za ich dodatkowe promowanie, które nie jest obowiązkowe.

Dlaczego moja publikacja nie jest widoczna od razu?

Pierwszeństwo publikacji mają opcje promowane za pomocą wykupionych wyróżnień. Jeśli chcesz, aby Twoja oferta pojawiła się szybciej (bez konieczności oczekiwania w kolejce) i była publikowana dłużej wybierz opcje z odpowiednim wyróżnieniem.

Czy w portalu obowiązują jakieś limity co do ilości publikacji?

W portalu możesz opublikować tyle ofert ile tylko chcesz, warunkiem jest tylko to, aby każda publikacja nie była kopią pozostałych. Spamu przecież nikt nie lubi - Ty także, prawda?

Czy żeby coś opublikować muszę zakładać tutaj konto?

Po pierwsze nie ma takiej potrzeby, a co więcej nie ma tutaj nawet takiej możliwości. Tworząc nasz portal staraliśmy się uprościć go do minimum dla wygody naszych użytkowników. Wszystko odbywa się więc bez potrzeby tworzenia niepotrzebnych kont.

Jak mogę zarządzać swoją publikacją?

Publikacją zarządzasz za pomocą linka przesłanego w mailu po rozpoczęciu publikacji. Wystarczy tylko odpowiednio kliknąć myszką i gotowe.

Czy mogę wypromować swoje ogłoszenie?

Oczywiście, wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas dodawania, w trakcie lub podczas przedłużania ważności danego ogłoszenia.

Czy mogę edytować opublikowaną treść?

Niestety nie ma takiej możliwości. Jeśli jednak treść w jakiś sposób nie spełnia Twoich wymogów możesz dodać bezpłatnie nową, poprawioną wersję, a starą po prostu zakończ. To najszybsze i najprostrze rozwiązanie tego problemu.

Moja publikacja zotała zablokowana, co mogę zrobić?

Portal dokonuje blokad na podstawie otrzymanych zgłoszeń od naszych użytkowników. Najczęstszym powodem zablokowania jest oczywiście naruszenie regulaminu. Jeśli jednak uważasz, że doszło do pomyłki skontaktuj się z nami celem wyjaśnienia sprawy.

Chcę zakończyć moją publikację, jak mam to zrobić?

Jeśli chcesz przed czasem zakończyć daną publikację, możesz to zrobić samodzielnie za pośrednictwem linka w mailu, którego przesłaliśmy Ci zaraz po opublikowaniu.

Jak po zakończeniu mojej publikacji skasować tutaj konto?

W portalu podczas dokonywania publikacji konta użytkowników nie są zakładane, a więc nie można skasować czegoś, czego nie ma.

Jak wyłączyć aktywną subskrypcję wiadomości z portalu?

W każdej wiadomości przesyłanej z portalu znajdziesz link z instrukcją jak tego dokonać. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją.

Mam problem z działaniem portalu lub mam dodatkowe pytanie

Jeśli masz jakiś problem z działaniem, masz propozycje na usprawnienie serwisu, widzisz jakieś błędy lub masz dodatkowe pytania, skorzystaj z formularza kontaktowego w zakładce kontaktu.